Olcha
(Alnus Mill.) Poznamy ją po wydłużonej, luźno ulistnionej koronie. Jest gatunkiem jednopiennym. Kwitnie na długo przed rozwojem liści. Jej pędy i kora zabarwione są na czarno. W Polsce trzy gatunki olchy: czarną, zieloną i szarą. W naszych nasadzeniach wykorzystujemy najczęściej miłośniczkę wilgoci, olchę czarną
Lipa
(Tilia cordata)- Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwgorączkowe, a także napotne. Posiada również działanie przeciwskurczowe i uspokajające. Pozytywnie wpływa na jakość snu. Przyczynia się także do obniżenia ciśnienia krwi. Jedno z najdłużej żyjących, potężne i piękne drzewo. Od jego nazwy pochodzi nazwa miesiąca "lipiec", kiedy to kwitnie i jest rajem dla zapylaczy.
Dąb
Witajcie na królewskim dworze! Przed wami bowiem jedyny w swoim rodzaju prawdziwy Król polskich lasów – Dąb! To niezwykłe drzewo, które przez wieki wznosi się dumnie w naszych leśnych krainach, stanowiąc symbole siły, władzy, mądrości i długowieczności, a na jego cześć nazywane są nawet miasta! Dąb to prawdziwy majestat, którego obecność nie sposób przeoczyć wśród zielonych krajobrazów ziem Polski.
Brzoza
W malowniczych polskich lasach, pełnych życia i naturalnej harmonii, wznosi się jedno drzewo, które przykuwa spojrzenia swoją elegancją i niepowtarzalnym wdziękiem – brzoza, zwana również Matką Lasu. To wyjątkowe drzewo, niewątpliwie jedno z najsłynniejszych ze względu na swoją białą korę, jest jednym z popularniejszych występujących na ziemi polskiej.
Buk
W głębi bukowego lasu, gdzie słońce przebija się przez gęste korony drzew, srebrzyście połyskują buki. Ich wysokie pnie sięgają daleko w niebo, a rozległe korony rozpościerają się szeroko, otulając otoczenie cieniem i tajemniczością. Jednak to nie tylko ich rozmiar czyni buki niezwykłymi. To szlachetnie srebrzysta kora nadaje im wyjątkowy charakter, stanowiąc zarazem znakomitą osłonę dla drzewa.