1000 drzew na Pierwszy Dzień Wiosny w gminie Mieścisko

1000 drzew na Pierwszy Dzień Wiosny w gminie Mieścisko

22 March 2024

Dzień Lasów i Pierwszy Dzień Wiosny udało się nam świętować w sposób dość prosty i oczywisty - sadząc drzewa. Akcję sadzenia wspierali uczniowie kl. 7a Szkoły Podstawowej w Mieścisku oraz pracownicy gminy. 

Sadzenie drzew z okazji Dnia Lasów może nie jest bardzo oryginalnym sposobem świętowania, ale na pewno bardzo pożytecznym i potrzebnym. 

Celem Międzynarodowego Dnia Lasów jest m.in. budowanie świadomości na temat znaczenia lasów dla ludzi i całej naszej planety oraz poszerzanie wiedzy i promowanie sposobów ochrony lasów. 

W tym roku zamiast organizować spacery czy spotkania tematyczne, zdecydowaliśmy się skupić na tym, co jest aktualnie najbardziej potrzebne tj. sadzeniu drzew. 


Na terenie gminy Mieścisko posadziliśmy: 

  • 200 grabów
  • 200 lip
  • 100 brzóz
  • 500 dębów

Sadzenie drzew z okazji świąt to przyjazna dla całej planety, a jednocześnie przyjemna forma obchodzenia uroczystości. 

Symboliczne sadzenie drzewa np. z powodu świąt nie jest rozpowszechnionym zwyczajem w naszym kraju. Może być jednak ciekawym pomysłem na stworzenie rytuału, który w przeciwieństwie do innych świątecznych zwyczajów jest przyjazny dla środowiska. 

Sadzenie drzew z okazji zielonego święta było możliwe dzięki jesiennej akcji z partnerami.

Jesienią ubiegłego roku klientki i klienci sklepów Auchan mogli symbolicznie posadzić drzewo, przekazując mikrodatek i wspierając program Czas na las. Zebrane w ten sposób fundusze przeznaczyliśmy drzew w różnych gminach na terenie całego kraju.  Więcej o wydarzeniu można przeczytać m.in. w zapowiedzi wiosennych akcji sadzenia.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz zaangażowanie w projekt "Czas na las", a szczególnie dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej w Mieścisku za wspaniałą postawę.