500 drzew razem z firmą Wienerberger

500 drzew razem z firmą Wienerberger

05 November 2022

Jesienne sadzenie z pracownikami firmy Wienerberger i mieszkańcami Częstochowy w dzielnicy Gnaszyn Kawodrza odbyło się 5 listopada. Mieliśmy okazję wykonać pierwszy krok ku zazielenieniu częstochowskiej fabryki ceramiki budowlanej – skupiliśmy się na realizacji nasadzeń w okolicach hałdy gliny znajdującej się przy ulicy Wygodnej.


Z inicjatywy pracowników firmy Wienerberger Ceramika Budowlana, przy zaangażowaniu mieszkańców i pracowników Fundacji Aeris Futuro, wspólnie wykonaliśmy kawał dobrej roboty i posadziliśmy łącznie 500 sadzonek brzozy i sosny. Wienerberger wspiera budowniczych inwestorów poprzez dostarczanie wielu innowacyjnych rozwiązań budowlanych, nie zapominając o ich doświadczeniu, technologii i jakości produktów. Tym razem jednak postanowili zadziałać na rzecz środowiska, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. To jesienne sadzenie to początek zmian i odpowiedź na potrzeby mieszkańców dzielnicy podczas dialogu społecznego, jak również część podejmowanych przez firmę działań mających na celu rozwój bioróżnorodności w lokalizacjach produkcyjnych.

Dodatkowymi atrakcjami przygotowanymi dla mieszkańców i pracowników firmy były warsztaty z budowania budek lęgowych oraz domków dla owadów, w połączeniu z wykładem o ornitologi i dzikich zapylaczach. Ptaki i owady nie pogardzą starannie przygotowanym przez człowieka domkiem, wręcz przeciwnie, wiele z nich chętnie z nich skorzysta, jeżeli tylko w pobliżu będą miały odpowiednią bazę pokarmową. Wiedza, którą zdobyli uczestnicy warsztatów, może także okazać się przydatna w przyszłości, w wypadku, gdyby ktoś zainteresowany był wykonaniem czegoś takiego na własną rękę.

Nasze jesienne sadzenie w okolicy hałdy przy ulicy Wygodnej to dopiero pierwszy etap działań na rzecz rozwoju bioróżnorodności i dobrostanu mieszkańców.

Wiosną, firma planuje realizację kolejnego etapu prac: wykonanie dodatkowych nasadzeń na terenie zakładu produkcyjnego oraz wysianie łąki na terenie hałdy.

   

Serdeczne podziękowania dla firmy Wienerberger za działanie na rzecz środowiska i umożliwienie nam posadzenia aż 500 sadzonek! Trzymajmy kciuki, aby jak najwięcej sadzonek się przyjęło i dziękujemy za wspólną realizację projektu.

News