Każdy zakupiony bilet na konferencję WordCamp 2024 pozwolił na posadzenie jednego drzewa.

Każdy zakupiony bilet na konferencję WordCamp 2024 pozwolił na posadzenie jednego drzewa.

05 April 2024

Dzięki uczestnikom konferencji WordCamp 2024 teren gminy Toszek wzbogacił się o 250 sadzonek rodzimych gatunków drzew. Mamy nadzieję, że inicjatywa ta zainspiruje innych do rezygnacji ze zbędnych przedmiotów reklamowych na rzecz wspierania ekologicznych lub społecznych przedsięwzięć. 

Sadzenie drzew zamiast gadżetów reklamowych to wspaniała inicjatywa!

Już po raz drugi organizatorzy WordCamp zdecydowali się na zastąpienie dotychczasowego „welcome packa” pełnego gadżetów zieloną inicjatywą, jaką jest sadzenie drzew. Zeszłoroczna zielona zmiana spotkała się z entuzjazmem i mamy nadzieję, że drzewa posadzone dzięki wsparciu uczestników wyrosną na piękne, bioróżnorodne lasy. 

Sadzenie drzew to zdecydowanie lepsza reklama niż kolorowe gadżety. 

Rezygnacja z przekazywania uczestnikom gadżetów, które przeważnie okazują się zbyteczne i szybko lądują w koszu to dodatkowa korzyść dla planety, której coraz trudniej udźwignąć ilość produkowanych przez ludzi odpadów. Liczymy na to, że decyzja organizatorów konferencji WordCamp będzie inspiracją dla innych wydarzeń, które generują znaczące ilości odpadów.

 

W tym roku sadzonki ufundowane przez uczestników konferencji WordCamp trafiły do gminy Toszek, która samodzielnie nie byłaby w stanie zalesić swoich terenów. 

Razem z wolontariuszami ze strony organizatorów konferencji dnia 4 kwietnia posadziliśmy rodzime gatunki drzew:

  • dąb szypułkowy - 150 sztuk
  • wiąz polny - 50 sztuk
  • brzoza brodawkowata - 50 sztuk

Sadzenie drzew to nie tylko wsparcie bioróżnorodności i rodzimego środowiska, ale także osobista satysfakcja i relaks w kontakcie z naturą. Choć najwyraźniej często zdarza nam się o tym zapominać, my, ludzie także jesteśmy częścią przyrody i przebywanie w jej otoczeniu przynosi nam wiele korzyści. 

Serdecznie dziękujemy organizatorom i uczestnikom konferencji WordCamp za okazane zaufanie i ponowne wsparcie programu Czas na las oraz promowanie podczas wydarzenia rozwiązań przyjaznych dla środowiska.