Posadziliśmy 135 drzew na terenie gminy Zabierzów w ramach współpracy z Silent Scream.

Posadziliśmy 135 drzew na terenie gminy Zabierzów w ramach współpracy z Silent Scream.

31 March 2024

"Don't you feel that our worlds collide?

It's getting harder to breathe."

"Silent Scream", Slayer


Natura i kultura

Muzykę i naturę łączy naprawdę wiele. 

Kontakt z przyrodą, podobnie jak kontakt z lubianą przez nas muzyką to nie tylko doskonałe formy relaksu dla naszego układu nerwowego, ale znacznie więcej korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Zarówno słuchanie muzyki, jak i przebywanie w otoczeniu przyrody może poprawiać koncentrację, obniżać poziom stresu, a nawet znacząco pomóc w walce z depresją. 

Oczywiście muzyka bywa różna, natomiast widząc nazwę naszego partnera, uśmiech nie schodził z facjaty prezesa naszej Fundacji. “Silent Scream” to utwór, który na pewno trudno uznać za odstresowujący, ale niektórzy go kochają. Podobnie jak całą twórczość najlepszego* trashowego zespołu na świecie - grupy Slayer. Nie mogliśmy nie posadzić kilku drzew, gdy w tle grała nam muzyka z płyty "South of Heaven" :)

Pląsając do muzyki z płyty "South of Heaven", posadziliśmy 135 drzew!

W ramach współpracy z firmą Silent Scream podmokły obszar gminy Zabierzów wzbogacił się o jesiony (60 drzew) i klony (75 drzew). Mamy nadzieję, że teren ten zamieni się w piękny, bioróżnorodny las, pełen zachwycająco dostojnych jesionów oraz oszałamiająco rozłożystych klonów. 

Akcję sadzenia wsparli uczniowie Szkoły Podstawowej w Brzeziu. Młodsze dzieci podjęły się sprzątania terenu, a młodzież po krótkim szkoleniu z zaangażowaniem zajęła się sadzonkami. 

Serdecznie dziękujemy za pełen zaangażowania udział w wydarzeniu oraz wsparcie projektu Czas na las!


*subiektywna ocena prezesa :)

News