1000 drzew w Łebie to początek akcji sadzenia w ramach współpracy z Auchan

1000 drzew w Łebie to początek akcji sadzenia w ramach współpracy z Auchan

19 marca 2024

Dzięki zaangażowaniu klientek i klientów sklepów sieci Auchan, którzy robiąc zakupy, jesienią wsparli nasz program “Czas na las”, właśnie rozpoczęliśmy akcję sadzenia 8400 drzew!

Na początek wyruszyliśmy na północ i na terenie miasta Łeba posadziliśmy 1000 sztuk rodzimych gatunków drzew.

Sadzimy drzewa, by wspierać bioróżnorodność.

Utrzymanie różnorodności biologicznej jest kluczowe nie tylko dla przetrwania ekosystemów oraz zrównoważonego rozwoju naszej planety, ale także dla dobrobytu ludzkości. Sadząc rodzime gatunki drzew, nie tylko wspieramy bioróżnorodność, ale jednocześnie ograniczamy ekspansję obcych gatunków inwazyjnych, które już dawno wymknęły się spod naszej kontroli.

W Łebie posadziliśmy: 

  • buk zwyczajny - 500 sztuk, 
  • dąb szypułkowy - 450 sztuk,
  • czeremcha zwyczajna - 50 sztuk.‌


Akcja sadzenia drzew to efekt jesiennej współpracy z siecią sklepów Auchan.

Od 2 października do 26 listopada 2023 r. klientki i klienci sklepów Auchan mogli symbolicznie posadzić drzewo, przekazując mikrodatek i wspierając program “Czas na las”. Zebrane w ten sposób fundusze pozwalają nam posadzić 8400 drzew w różnych gminach na terenie całego kraju. Wsparcie naszego programu było możliwe poprzez rozwiązanie Donateo dostępne na terminalach płatniczych w sklepach Auchan.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz program, zarówno klientkom i klientom sieci sklepów Auchan, jak również naszym partnerom - Auchan, Fundacji Donateo oraz Miastu Łeba